سرمایه گذاری در بورس ما با توجه به هشت سال فعالیت مستمر در بازار سرمایه و سبدگردانی با اتکا به نیروهای تحلیل گر زبده توانایی این امر رو داریم مطمئن ترین روش
سرمایه گذاری در بورس

بورس چیست؟

سرمایه گذاری در بورس

به زبان ساده‌تر بورس بازاریست که در آن اوراق بهادار معامله می گردد. این اوراق انواع مختلفی داشته از قبیل اوراق حقوق صاحبان سهام، اوراق بدهی و …

کد بورسی چیست؟

سرمایه گذاری در بورس

همانطور که برای استفاده از خدمات اداری نیاز به شناسنامه، کارت ملی و شماره واحد ملی می باشد، برای سرما‌یه‌‌گذاری در بورس هم نیاز به کد بورسی واحدی می باشد که اختصاصا برای شما صادر می گردد.

کارگزاری چیست؟

سرمایه گذاری در بورس

کارگزاری‌ به بنگاه‌های معاملاتی که خرید و فروش سهام توسط آنان صورت می‌گیرد گفته می شود. کارگزاری‌ها در این خرید و فروش‌ها، به نمایندگی از خریداران یا فروشندگان سهام، معامله انجام می‌دهند و در ازای آن حق کارگزاری دریافت می‌کنند.

سرمایه گذاری در بورس
 1. استراتژی درست خرید و فروش
 2. عدم تعصب به سهمی خاص
 3. انتخاب سهام مناسب با شرایط
 4. فروش در بالاترین قیمت
 5. خرید در کمترین قیمت
 6. برای حرکت در مسیر هدف داشته باشید
 7. زمان را فراموش نکنید.پارامتر مهمی است.
 8.  برنامه بلند مدت سرمایه گذاری
 9.  به شایعات توجهی نکنید
 10. با رویای سبز مشاوره نمایید
سرمایه گذاری در بورس

تمام تیرهای خود را به هدف بزنید با تیم حرفه ای ما

برای سرمایه‌گذاری در بورس نیاز به سرمایه کلان نیست و شما میتوانید با مبالغ کم هم وارد این بازار شوید. ما پیشنهاد میکنیم هرگز پولی که بنای اصلی زندگیتان وابسته به آن است مانند پولی که از فروش ملک، خودرو و… کسب می‌کنید برای سرمایه‌گذاری در بورس، وارد بازار سهام نکنید. در اصل سرمایه‌ای باشد که دید بلند مدت به آن داشته باشید.

چرا برای سرمایه‌گذاری بورس را انتخاب کنیم؟

زمانی که بدانید چرا برای سرمایه‌گذاری باید بازار بورس را انتخاب کنید، قطعاً با اطمینان بیشتری به این بازار وارد خواهید شد و سرمایه گذاری می‌کنید. دلایل اصلی برای سرمایه گذاری در بورس عبارتند از:

درآمد جداگانه

با سرمایه‌گذاری در بورس شما به جای پس انداز و راکد شدن پول خود، از آن نیز درآمد کسب می‌کنید. پس علاوه بر درآمد شغلی خود، می‌توانید در بلند مدت درآمد جداگانه‌ای نیز از بورس داشته باشید. بعضی از سهام‌های ارائه شده در بازار بورس به صورتی هستند که با افزایش قیمت آنها، به صورت دوره‌ای سود خود را دریافت خواهید کرد. البته سهام‌هایی که این قابلیت را ندارند را می‌توانید بعد از افزایش قیمت و زمانی که به سوددهی رسیده‌اند، بفروشید. به این شکل به سود خود دسترسی داشته باشید.

مالکیت

خرید سهام یک شرکت به این معنی است که شما صاحب یک قسمت کوچک (به اندازه مقدار سهامی که خریداری کرده‌اید) از آن کمپانی هستید. به این صورت می‌توان گفت با سرمایه‌گذاری در بازار بورس شما از مزایای مالکیت یک شرکت نیز تا حد مطلوبی استفاده خواهید کرد.

تنوع بالای سهام

بازار بورس به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد که سرمایه خود را روی محصولات و خدمات مختلف متمرکز کنند. انجام چنین سرمایه گذاری امکان ریزش سرمایه شما را تا حد زیادی پایین می‌آورد و اجازه می‌دهد که با اطمینان خاطر بیشتری در در این بازار به فعالیت بپردازید. سرمایه‌گذاران هوشمند در بورس هیچگاه تمام دارایی خود را در یک شرکت سرمایه گذاری نمی‌کنند، بلکه با تنوع سهام‌های انتخابی ریسک کمتری را انتخاب می‌نمایند.

شعار ما خلق ثروت است

حتما تاکنون خلق ثروت به گوشتان خورده است، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد، پدر میلیارد و یا به ارث رسیدن مبلغ زیادی پول است. اما این گونه نیست بیشتر آدم هایی که پولدار می شوند مسیری درست به همراه مشاورینی آگاه و باتجربه برای سرمایه گذاری را کنار خود دارند که راه های جدید را پیدا می کنند تا ثروتشان رشد داشته باشد.

یکی از اهداف بلندمدت سرمایه گذاری در بورس کسب سود مستمر و پایدار حدود ۶۰% سالیانه است. به این معنی که شما به صورت سالیانه ۶۰ درصد از سرمایه خود را سود کنید یا به عبارتی هر فصل ۱۵ درصد سود به دست آورید. با این استراتژی سرمایه شما پس از ۱۰ سال بیش از ۲۶۸ برابر خواهد شد.

 • سود بانکی 15٪
 • صندوق صبا 60٪
 • اطمینان 180٪
 • آرامش 220٪
 • ابتکار 500٪
 • اهرمی 515٪
شاخص کل

این شاخص نشان دهنده سطح عمومی قیمت سود سهام‌های شرکت‌هایی است که در بورس پذیرفته شده‌اند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک

وجود صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک به شما اجازه می‌دهد که با ریسک کمتری شروع به کار کنید. این مورد را می‌توانید مانند یک ظرفیت تصور کنید که برای اطمینان خاطر بیشتر سرمایه خود را درون آن می‌ریزید.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله ETF

ساختار این صندوق مشابه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک است. این صندوق‌ها دارای دارایی‌های مختلفی هستند که مانند سهام در بازار بورس معامله می‌شوند.

صندوق سرمایه گذاری شاخصی

در این صندوق‌ها فقط وقتی انجام خرید و فروش سهام ضروری است که یک سرمایه‌گذار جدید به این صندوق اضافه شده باشد آیا کسی قصد خروج از صندوق را داشته باشد.

پورت فوی (Portfolio)

این اصطلاح به معنی یک سبد یا مجموعه‌ای از دارایی‌های مالی گفته می‌شود که یک سرمایه‌گذار آنها را خریداری کرده است.

اوراق بدهی

نوعی ابزارهای بدهی می‌باشند که با شرایطی خاص و تعیین شده بین دو طرف معامله رد و بدل می‌شود.

سبدگردانی

سبدگردانی یک فرآیند است که بر روند انجام آن فردی با تجربه در زمینه سرمایه گذاری، با کمک یک تیم از تحلیلگران حرفه‌ای اقدام به تشکیل یک سبد از دارایی‌های سهامی می‌کنند و روی آن نظارت و مدیریت دارند.

صندوق سرمایه گذاری شاخصی

ساختار این صندوق مشابه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک است. این صندوق‌ها دارای دارایی‌های مختلفی هستند که مانند سهام در بازار بورس معامله می‌شوند.

تحلیل تکنیکال و بنیادی

منظور از تحلیل تکنیکال مطالعه آمارهای فعالیت بازار در گذر زمان است. تحلیل بنیادی نیز محاسبه ارزش ذاتی هر سهم می‌باشد.

"نیازی نیست متخصص موشک باشید"

سرمایه‌گذاری بازی نیست که در آن فردی با آی‌کیو 160 بتواند فردی با آی‌کیو 130 را شکست دهد.

وارن بافت Warren Buffett

Warren Buffett

CEO of Berkshire Hathaway

وارن ادوارد بافت یک سرمایه گذار ، مشاغل تجاری و نیکوکار آمریکایی است که رئیس و مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی است. وی یکی از موفق ترین سرمایه گذاران در جهان به حساب می آید و تا ژوئیه سال 2020 ارزش خالص 71.8 میلیارد دلار دارد ،

مقایسه بورس رویای سبز

نکته مهمی که در خصوص سرمایه گذاری در بازار بورس باید بدانید این است که شما با وارد کردن سرمایه خود به این بازار، از بی ارزش شدن پول خود جلوگیری می‌کنید. این در صورتی است که اگر شما بخواهید سرمایه خود را درون بانک بگذارید و اقدام به سپرده گذاری کنید، در طولانی مدت و حتی با محاسبه سود اضافه شده به سرمایه اصلی، در پایان شما ضرر کرده‌اید.
با رشد بازار بورس در ایران، تحلیلگران اقتصادی زیادی اقدام به بررسی این بازار کرده‌اند و نتیجه‌گیری آنها این بود که بازدهی سرمایه‌گذاری در بورس ایران بیشتر از سایر بازارها مانند بازار مسکن، طلا و… خواهد بود. البته نباید از این مورد بسیار مهم چشم پوشی کنید که سرمایه گذاری در بورس نیاز به داشتن آگاهی دارد، که بدون آنها نمی‌توانید به سود مناسبی برسید و حتی احتمال ضرر کردن شما نیز بیشتر خواهد بود. پس بهتر است بگوییم سرمایه گذاری آگاهانه در بورس امروزه یکی از روش‌های خوب سرمایه‌گذاری در کشور ما به شمار می‌رود.

بورس رویای سبز

یکی از اهداف بلندمدت سرمایه گذاری در بورس کسب سود مستمر و پایدار حدود ۶۰% سالیانه است. به این معنی که شما به صورت سالیانه ۶۰ درصد از سرمایه خود را سود کنید یا به عبارتی هر فصل ۱۵ درصد سود به دست آورید. با این استراتژی سرمایه شما پس از ۱۰ سال بیش از ۲۶۸ برابر خواهد شد.

مقایسه بورس رویای سبز
 1. مرحله اول شما باید مفاهیم و اصطلاحات رایج در بازار بورس را بشناسید و و آنها را درک کنید.
 2. مرحله دوم نیاز دارید که در کنار مربیان حرفه‌ای آموزش‌های عملی مربوط به سرمایه‌گذاری در بورس را ببینید. این آموزش‌ها دقیقا مانند آموزش عملی رانندگی در یک محیط آزمایشی و کنترل شده است که به شما اجازه آزمون و خطا را می‌دهد و می‌توانید کم کم وارد دنیای حرفه‌ای بورس شوید. بسیاری تصور می‌کنند که می‌توان این مرحله را به سادگی و بدون داشتن یک مربی طی کرد. همین تصور اشتباه باعث می‌شود که چنین افرادی در طولانی مدت و در سرمایه‌گذاری‌های عملی خود ضرر‌های زیادی را متحمل شوند. به یاد داشته باشید که پرداخت هزینه برای آموزش‌ها در این مرحله قطعاً باعث خواهد شد که در طولانی مدت شما به مشکل بر نخورید و به سادگی مسائل به وجود آمده را حل کنید.
 3. مرحله نهایی شما با استفاده از آموزش‌هایی که دیده‌اید، وارد بازار بورس می‌شوید و شروع به معامله می‌کنید. در این مرحله شاید مانند اوایل دوران رانندگی کمی استرس یا ترس داشته باشید، البته این مورد کاملاً طبیعی است. فقط کافیست با حوصله و فکر کافی آموزش‌هایی که به شما داده شده است را به یاد بیاورید و طبق آن‌ها سرمایه گذاری‌های مورد نظر خود را انجام دهید.

حرف آخر

حالا سهام چه شرکت‌هایی را معامله کنیم؟

اینکه حالا سهام چه شرکت‌هایی را معامله کنیم سوال خوبی نیست. شما باید بپرسید که چطور سهام مناسبی را پیدا کنیم و آن را خریداری کنیم. یا اینکه در چه بازه زمانی می‌توان سهام‌هایی که داریم را به فروش برسانیم. زمانی که شما خریدهای خود را بر اساس شایعات و نام‌ شرکت‌های مختلفی که از گوشه و کنار به گوش می‌رسد انجام می‌دهید، قطعاً در طولانی مدت دچار مشکل خواهید شد. امروزه کانال‌های سیگنال دهی بسیار زیادی در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های مختلف ایجاد شده اند که ادعا دارند بهترین سهام‌ها را به شما معرفی می‌کنند. تنها راه شناخت ادعاهای دروغ این است که به صورت اصولی آموزش‌های لازم در خصوص سرمایه گذاری در بورس را دیده باشید و بتوانید حقایق را از شایعات تشخیص دهید.

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره