دکتر افشین قاسمی

موسسه حقوقی و داوری بین المللی رویای سبز

نام وکیل :افشین قاسمی پژوهشگر دوره دكترای حقوق خصوصی

تلفن : ۲۸۱۱۱۰۳۶-۰۲۱
ایمیل : info@royayehsabz.com
نشانی : تهران، سعادت آباد،میدان کاج، سرو شرقی، پلاک ۱۳۷، ساختمان رویای سبز

ضرورت حضور وکیل پایه یک دادگستری

بسیاری از ما زندگی آرام و بدون حاشیه‎ای را سپری می کنیم. اما گاهی اوقات یک اتفاق پیش بینی نشده و ناخوشایند می تواند این آرامش را بهم بزند و پای ما را به مراجع قضایی باز کند. عدم آگاهی از سازوکار روند قضایی نه تنها مشکل را پیچیده تر کرده بلکه در نهایت به ضرر ما تمام می شود. اینجاست که ضرورت حضور یک حقوقدان یا یبه عبارتی وکیل خوب و خبره احساس می شود تا در زمانی کوتاهتر به نتیجه دلخواه‎مان دست یابیم.

در چه مواردی باید وکیل داشت؟

ممکن است این سوال برای شما هم مطرح شده باشد که در چه مواردی حضور یک وکیل ضرورت دارد. اغلب در مواردی که دعوا جنبه ترافعی دارد، این امکان وجود دارد که اگر چه یکی از طرفین محق است اما به دلیل پیچیدگی ها و اختلاف نظرهای حقوقی و قضایی که وجود دارد و همچنین دفاع ضعیف و عدم آگاهی از برخی ماده تبصره ها، نتواند حقانیت خود را اثبات کند. بدین ترتیب ضرورت حضور وکیل در اکثر دعاوی حقوقی و کیفری احساس می شود.

متداول‎ترین مواردی که افراد در دعاوی حقوقی به وکیل نیاز دارند دادخواست های مربوط به دعاوی خانوادگی، دعاوی مربوط به اسناد سجلی، دعاوی مربوط به عقود و قراردادها، دعاوی تجاری و … می باشد.

همچنین در حل دعاوی کیفری از قبیل دعاوی قتل، سرقت، دیه، جعل، کلاه‎برداری، خیانت در امانت، جرایم پزشکی، توهین، مزاحمت، جرایم مربوط به فضای مجازی، روابط نامشروع، تصرف عدوانی، معاملات ربوی و ممانعت از حق هر یک از طرفین دعوا می توانند وکیل و یا وکلایی را برای حل پرونده‎شان استخدام نمایند.

دکتر افشین قاسمی

یک وکیل خوب چه ویژگی هایی دارد؟

صلاحیت یک وکیل خوب بر اساس تعداد پرونده هایی که برنده شده است قضاوت می شود. این امر حاصل دانش آکادمیک قابل قبول در حیطه مربوطه در کنار سال ها تجربه در جمع آوری مدارک، شناسایی شاهدان اصلی و آماده سازی پرونده ها می باشد؛ اغلب وکلای خبره این کار را با مهارت از منابع مختلفی که بواسطه تجربه با آنها آشنا شده‎اند انجام می دهند.

شاید با خواندن این مطالب بنظرتان رسیده باشد که یک وکیل خوب شخصی مسن است، ما نیز این ایده که گذر عمر با خود تجربه و تبحر به همراه می آورد را رد نمی کنیم؛ اما معتقدیم در کنار این موارد داشتن ذهنی جوان، تیزبین و شفاف برای حل پرونده های پیچیده ضروری است. علاوه بر این موارد معتمد بودن یک فاکتور مهم در انتخاب وکیل است؛

چرا که قرار است سرنوشت پیگیری و دفاع از دعوی خود را به او بسپارید. برای یک وکیل خوب مهم نیست که چه اتهامی وجود دارد ، او موکل خود را با بیانیه ای قوی آماده می کند تا از هر طریق ممکن پیروز پرونده باشد و به حق خود برسد.

وکیل خوب برای دعاوی حقوقی / کیفری کیست؟

دعاوی به دو بخش حقوقی و کیفری تقسیم می شوند و هر یک روند دادرسی مختص به خود را دارند. بدین ترتیب برای حل هر پرونده قضایی، متناسب با نوع مسئله ای که شخص با آن درگیر است باید به وکیل مناسب آن مسئله مراجعه نماید. در کنار سال ها تجربه و میزان موفقیت در پرونده هایی که به وکالت گرفته شده‎اند؛

یک وکیل خوب برای امور حقوقی، شخصی است که ترجیحاً در حیطه حقوق خصوصی تخصص و تحصیلات داشته باشد. و به همین ترتیب برای دعاوی کیفری نیز بهتر است وکلایی که دارای تخصص و تحصیلات در زمینۀ حقوق جزا و جرم شناسی دارند، استخدام شوند.

آیا تخصص داشتن در یک حوزه به تنهایی برای وکیل خوب بودن کافی است؟

اگر چه تخصص داشتن پیش شرط اصلی انتخاب یک وکیل خوب برای حل دعاوی حقوقی و یا کیفری است؛ اما رویه قضایی برخی از پرونده ها به گونه‎ای است که تخصص و دانش آکادمیک برای تسلط بر روند پرونده به تنهایی کافی نیست. تخصص در کنار تجربه عملی می تواند به بهترین وجه خود بروز کند و منتج به نتیجه مطلوب شود. بدین ترتیب در کنار تخصص، بایستی به میزان تجربه و حضور عملی وکیل در عرصه دادگستری و پرونده هایی که به نفع موکلان او بسته شده‎اند نیز توجه نمود.

کانون وکلا کجاست و چرا عضویت در آن مهم است؟

کانون وکلا تشکلی مدنی است که مطابق با قانون به اشخاصی که حائز شرایط مندرج در اساسنامه کانون وکلا – اعم از برخی شرایط عمومی و برخی شرایط اختصاصی – باشند را پس از گذراندن مراحلی با تشخیص صلاحیتِ وکالت به عضویت خود می پذیرند؛ و با عنوان وکیل پایه یک دادگستری به آنها مجوز وکالت می دهند. اهمیت عضویت در کانون وکلا از آن حیث است که طبق قانون تنها اشخاصی که دارای پروانه وکالت از کانون وکلا هستند، می توانند در دعاوی مطرح شده در دادگستری اعلام وکالت نمایند.

و اشخاصی که دارای پروانه وکالت نباشند نه تنها صلاحیت ورود به دعاوی را بعنوان وکیل ندارند، بلکه اگر مبادرت به انجام چنین امری کنند، مرتکب فعلی مجرمانه با عنوان مداخله در امر وکالت شده اند. به عبارت دیگر داشتن پروانه وکالت از کانون وکلا بیانگر تبحر و توانایی شخص در امر وکالت است.

موسسه حقوقی و بین المللی رویای سبز

عدالت با هدف دفاع از حق و رساندن حق به حق‎دار، گروهی از وکلای پایه یک دادگستری با تجربه، جوان با ذهنی هوشیار را گردهم آورده است تا با استفاده از تخصص و دانش خود در هرگونه فعالیت قضایی اعم از دعاوی حقوقی و کیفری به عنوان مشاور و در صورت لزوم برای داوری پرونده های پیچیده با کمترین هزینه در کوتاه ترین زمان همراه شما باشند.

این موسسه شما را در پیشبرد اهدافتان و گذر از تنگناها، به واسطه تیم مجرب حقوقی و تجاری خود با در نظر گرفتن کلیه اصول حقوقی، اخلاقی و قانونی همراهی می کند.

بهترین وکیل سعادت آباد

موسسه حقوقی و داوری بین المللی رویای سبز

موسسه حقوقی رویای سبز با گروهی از وکلای خبره در حیطه تجارت و ورشکستگی همراه شماست تا در صورت بروز مشکلات تجاری حامی شما باشد و با کمترین خسارت مالی در کوتاه ترین زمان از اعتبار شما حراست کرده تا پس از پایان دوران ورشکستگی با خطای کمتر به روال عادی تجارت بازگردید.

برای مشاوره آماده هستیم

تلفن : 02128111036(سی خط)

پست الکترونیکی : info@royayehsabz.com

نشانی : تهران، سعادت آباد،میدان

کاج، سرو شرقی، پلاک ۱۳۷، ساختمان رویای سبز
ثبت-برند-رویای-سبز
موسسه حقوقی و داوری بین المللی رویای سبز

جدیدترین اخبار حقوقی

طلاق

طلاق

question_answer0
مشاوره حقوقی تلفنی - دکتر افشین قاسمی
تبلیغات با یار هومشند کسب و کار
همین حالا برندتو ثبت کن
افشین قاسمی وکیل پایه یک دادگستری و داور بین المللی

اینستاگرام رویای سبز

فهرست